• info@novinmobarez.com

  • تلفن:35274002 -031

  • موبایل:09133099465

اخبار و مقالات

ساخت پهباد با پرینتر ۳ بعدی برای اولین بار

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

“موفقیت ما ثابت می کند که پرینت سه بعدی روش واکنش سریع، ایده آل برای محصولات پیچیده است. این یک راه سریع برای آزمون محصولات جدید قبل از تعهد به طراحی نهایی و ابزارهای تولید است”

ساخت پهباد با پرینتر ۳ بعدی

یک تیم دو نفره پهباد پرینت سه بعدی شده را طراحی و تولید کردند

با الهام از برنامه دفاعی نیروی هوایی، SelectTech ثابت کرد که یک شرکت نوآور و خلاق می تواند یک UAS (سیستم هوایی بدون سرنشین) را سریع و با منابع محدود بسازد. پرواز آزمایشی SelectTech اولین باری بود که یک پهباد سه بعدی پرینت شده مستقلا برخاست و فرود را انجام می داد.

این پروژه جانبی بدون کمک های مالی و با تخصص مهندسین هوانوردی موفق شد. Frank Beafore مدیر اجرائی شرکت از طرف خود و همکارش Beth Galang گفت” ما فقط تعدادی مهندس لیسانسه با تجربه طراحی ، که عاشق مواجه با چالش های جدید هستند، هستیم.” Beafore بر رویکرد آزمون و خطا که یادگیری از هر تکرار می باشد تکیه کرد. او خاطر نشان می کند که پرینتر سه بعدی این امر را میسر کرده است.

مجموعه پیشرفته تولید SelectTech متخصص ارائه راه حل های فنی در امور فرمان و کنترل، هوش و نظارت و شناسایی است. آنها ماموریت خود را تحویل چابک و فرآیندهای تولید انعطاف پذیر برای استقرار سریع می دانند.

آنها مجددا کل بدنه هواپیما که دارای طول بال حدودا یک و نیم متری بود از طریق اکتشاف از نمونه های اصلی فیزیکی، طراحی کردند. Galang تصور Beafore را در نرم افزار CAD مدل و قطعات را پرینت سه بعدی کرد و سپس به تست و اصلاح طراحی ها تا تصحیح ایرادات پرداخت. Galang می گوید” ما اشتباهات و شکست های فیزیکی را شناسایی و پس از آن به باز طراحی، ارسال و چاپ مجدد قطعات باپرینتر سه بعدی FDM می پرداختیم.” Galang پرینترهای FDM را برای دقت، سرعت، اجتناب از تعویض ابزارآلات و مقاومت قطعات آن انتخاب نمود.

آزمون و هوا

پرینت سه بعدی بال هواپیما با ABS

SelectTech از بال ها بدلیل اهمیت بسزای آنها برای آسانتر نمودن پرواز پهباد در مدت زمان های طولانی تر،آغاز نمود. طراحی Galang ساختار داخلی مهندسی شده را با نازک ترین بدنه امکان پذیر، ترکیب کرد. او می گوید” این کار با تحت فشار قراردادن بال ها فراتر از محدودیت هایشان میسر شد. سپس برای رسیدن به پیکربندی بهینه کمی عقب نشینی کردیم.”

روش آزمون و خطا برای تمامی اجزای بدنه ادامه یافت. در اولین تست تاکسی، پهپاد هنگام حرکت در طول باند پرواز با دست اندازی برخورد می کند که موجب کمانش و خم شدن بال ها شد. Beafore می گوید” برای ما این یک نتیجه مثبت بود. ما چیزی یاد گرفتیم. ما بلافاصله به سراغ CAD رفتیم تا به پیکربندی مجدد بدنه بپردازیم. روز بعد، ما قطعات چاپ سه بعدیFDM جدید برای آزمایش بیشتر داشتیم.”

تست تاکسی دوم پرواز نیز بسیار موفقیت آمیز بود، پهباد به طور غیر منتظره بدون کنترل پرواز به آسمان برخاست. در نتیجه Beafore مجبور به فرود سخت پهباد شد که این منجر به نابود شدن نوک بال و دماغه مخروطی آن گشت.” ما یاد گرفتیم که هر دو آنها نیاز به تقویت دارند. برای این کار بسادگی دور دیگری از تغییرات در CAD و تولید قطعات با چاپگر سه بعدی FDM انجام دادیم.”

این رویکرد تجربی آنان را به روز بزرگ رساند: اولین پرواز پهباد. Jad Lowrey خلبان آزمایش می گوید ” اون به زیبایی پرواز کرد”. پهباد با قدرت خود از زمین پرخاست و در ارتفاع ۲۰۰ فوت به گشت زنی پرداخت و به آرامی فرود آمد. این اولین پهباد سه بعدی پرینت شده با بدنه ای کاملا ساخته شده از فیلامنت ABS (اکریلونیتریل بوتادین استایرن- یک کامپوزیت پلاستیکی) با روش پرینت سه بعدی FDM بود که موفق به انجام چنین کاری گشت.

چگونه پرینت سه بعدی در مقایسه با روش های سنتی نمونه سازی عمل کرد؟

از ایده تا پرواز فقط ۸ ماه طول کشید. بنا به گفته Beafore، اگر به این پروژه بودجه اختصاص داده میشد و جزء پروژه های اصلی قرار می گرفت بسیار سریع تر انجام می شد. او می افزاید” من مطمئنم اگر من و Beth زمانمان را کاملا به این پروژه اختصاص می دادیم ، ایده اولیه ظرف چند هفته آماده آزمایش می شد”

پرواز هواپیما تولید شده با پرینتر سه بعدی

به گفته Beafore معرفی یک پهباد جدید، در درجه دوم اهمیت نسبت به کارایی و نشان دادن آنچه که ممکن است با چاپ ۳ بعدی انجام شود، است: برای نشان دادن به مشتریان خود، که می توان یک محصول پیچیده را بدون نیاز به هزینه ها و زمان سربار شبیه سازی کامپیوتری و آزمایش تونل باد ساخت، آزمود و تولید کرد.” موفقیت ما ثابت می کند که این روش واکنش سریع، ایده آل برای محصولات پیچیده است. این یک راه سریع برای آزمون محصولات جدید قبل از تعهد به طراحی نهایی و ابزارهای تولید است”

یک محصول ساده تر، مانند یک خودرو هم ممکن بود این رویکرد را به اثبات رساند. اما با توجه به نظر Galang ، طراح ارشد “ما می خواستیم به این فرآیند تا جای ممکن و رسیدن به محدودیت های آن فشار بیاوریم، بنابراین پهباد را انتخاب کردیم.”

طراحان هواپیما بدون سرنشین

SelectTech با توجه به یافته های خود از پرواز، یکسری تغییرات اضافه تری را قبل از ساخت پهباد در ابعاد کامل که دارای بدنه ای ساخته شده از فیبر کربن که صرفا برای نسبت مقاومت به وزن است، را انجام خواهد داد. اما نقش فیلامنت FDM همچنان ادامه دارد. Beafore در نظر دارد که اجزای سازه، سر بال ها و سخت افزارهای پایه ای را چاپ سه بعدی نماید.

تاثیر ساخت پهباد با پرینتر ۳ بعدی

اکنون که این فرآیند تکرار شونده با واکنش سریع (پرینت ۳ بعدی) با موفقیت خود را نشان داد SelectTech از آن به عنوان روشی برای پروژه های آینده خود استفاده خواهد کرد. Beafore می گوید” پرینت سه بعدی توانمندساز است. وجود آن برای هدف ما که پاسخ سریع با راه حل های نوآورانه به پروژه های چالش برانگیز است، حیاتی می باشد”

روش هزینه زمان انجام
برش لیزری ۲ بعدی ۳۰۰۰۰ $ ۲ ماه
پرینت ۳ بعدی به روش FDM ۵۱۵۰ $ ۲ هفته
میزان صرفه جویی ۲۴۸۵۰ $ (۸۳%) ۶ هفته (۷۵%)

 

 

چند نفر آنلاین داریم

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

فرم ورود کاربران

آخرین اخبار و محصولات

16 فروردين 1398 / مدیریت سایت
15 فروردين 1398 / مدیریت سایت
15 فروردين 1398 / مدیریت سایت
13 فروردين 1398 / مدیریت سایت
13 فروردين 1398 / مدیریت سایت

آخرین مطالب سایت

16 فروردين 1398 / مدیریت سایت
15 فروردين 1398 / مدیریت سایت
15 فروردين 1398 / مدیریت سایت
13 فروردين 1398 / مدیریت سایت

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه گروه فنی مهندسی محور پنجم از اخرین اخبار ، محصولات و تخفیفات ویژه با خبر شوید .
Subscribe now